štvrtok 28. septembra 2017

Východné Slovensko druhá časť

V sobotu sme sa v Prešove zobudili do upršaného rána. Mali sme v pláne výlet na Morské oko a nejakú malú túričku. Plán sme zmenili a vybrali sme sa do Bardejova a okolia. Bardejov je starobylé mesto s dlhoročnou históriou. Najvýznamnejšou časťou mesta je určite Radničné námestie s mestskými domami a dominantou Bazilikou minor svätého Egídia.
Na námestí je osadená bronzová socha kata v životnej veľkosti. Mesto Bardejov získalo právo meča v polovici 14. storočia od uhorského kráľa Ľudovíta I. Veľkého, čo znamenalo výsadné právo vykonávať popravy takzvané hrdelné právo.
Samozrejme aj my sme si zapózovali s hlavou na kláte pod sekerou kata.
Kamarátka miluje drevené kostolíky, tak sme si ich pár prezreli. Na východe Slovenska ich je neúrekom. Pozreli sme si kostolíky v obci Hervatov, Krivé, Tročany, Jedlinka a Frička.
 
Nedeľné ráno bolo opäť upršané, ale nevzdali sme to a vybrali sa smer Morské oko. Nad jeho hladinou sa vypína jedna z dominánt vihorlatských vrchov - Sninský kameň. To bol cieľ nášho výstupu. Krásne sme sa unavili, čo vidieť aj na výraze mojej tváre, ale výhľad stál za to.
Po návrate sme sa pred večerou ešte prešli krásnym námestím Prešova.

Pekný deň
Andrea

www.revedevivre.sk

www.revedevivre.cz


6 komentárov:

  1. Andrejka verím že sa Vam tu u nas na východe veľmi páčilo, fotky nádherne. Nabudúce skúste zajsť aj o kúsoček ďalej a zavítajte aj do naších prekrásnych Polonín a cestou sa zastavte aj u mňa na kávičku :-) Krásne jesenné dni prajem.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Oj, tak to sme naozaj neboli ďaleko. Ďakujeme za pozvanie, Keď sa budeme opäť vyskytovať na druhom konci republiky ozvem sa. Andrea

      Odstrániť

Ďakujem Vám za návštevu blogu a za Váš komentár.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...